Сер 12

Проект «Народний рухливий протез» від аспіранта КНУ ім. Тараса Шевченка

Аспірант Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка Денис Антіпов заснував проект «Народний рухливий проект» для того, щоб забезпечити українців (зокрема, поранених на війні) дешевими і якісними протезами руки. Далі пряма мова Дениса:

– Зараз українцям потрібні нові біомеханічні протези, які можуть рухатися та повертати людям втрачені можливості. Нерухомі відповідники кінцівок не забезпечують рухливості. А біомеханічні протези виготовлені за кордоном залишаються надто дорогими.

Зараз ціна таких протезів разом із операцією по вживлянню складає до півмільйона гривень. Наша мета створити рухливий протез долоні руки (а у перспективі і інших кінцівок) за «народною ціною»(до $1000). А в ідеалі майже безкоштовно повертати українцям втрачений рух та можливості.

Альтернатива є. Це друкувати протези на 3D-принтері (хто вперше про таке чує, пошукайте інформацію про 3Д друк), вставляти в них мотори та під`єднювати контакти для вживляння. Колись це було фантастикою, а зараз є реальністю.

Розробник подібного протезу пан Joel Gibbard https://www.facebook.com/joel.gibbard люб`язно дозволив використовувати свої доробки та 3Д моделі протезу для подальшого використання нами. Сподіваюся, що ми, українські спеціалісти, зможемо якось покращити ці доробки. Сторінка оригінального проекту: http://www.openhandproject.org/ Та модель руки, яка є на даний момент: http://www.instructables.com/id/Dextrus-v11-Robotic-H..

А тепер по-суті:

З 3Д-друком я достатньо добре знайомий і маю можливість друкувати моделі на 3Д-принтері, тому з виготовленням пластикових прототипів у нас проблем бути не повинно.

Мені у команду потрібні спеціалісти, а саме:
– промислові дизайнери
– інженери з досвідом створення робототехніки
– 3D дизайнери, які вміють працювати у SolidWorks
– лікарі, які мають досвід протезування (в ідеалі- спеціалісти, або той, хто може консультувати зі вживлення біомеханічних протезів долонь)
– програмісти мікроконтролерів зі знанням С та С++
– потрібне приміщення хоча б невелике (бажано у якомусь офісі під охороною). Можна як окрему кімнату у якомусь офісі. Для розміщення дослідницької групи.

Як зі мною сконтактувати?

– Через Facebook. Там уся координація розробників та учасників проекту. Всі питання також ставте там.

Оплатити роботу спеціалістів я не маю чим, тому якщо хтось готовий почати працювати і допомагати, то будьте готові допомагати просто так. Якщо проект буде вдалий, це буде чудовим вкладом у ваше резюме. Пожертви я не хочу поки збирати, до тих пір, поки у нас не сформується дослідницько-розробна команда.

Прошу вас розповісти друзям та знайомим про цю групу чи запросити до неї спеціалістів, які б згодилися допомогти.

Долучайтеся, щоб слідкувати за оновленнями: https://www.facebook.com/groups/narodnyi.protez/