Науково-пошукові системи

 Увага : sci-hub.org – вантаж наукові статті безкоштовно!

Scіrus — універсальна наукова пошукова система. Здійснює повнотекстовий пошук по статтях журналів більшості великих іноземних видавництв (порядку 17 млн. статей), статтям у великих архівах статей і препринтів, науковим ресурсам Іnternet (більше 250 млн. проіндексованих сторінок). Багаторазово визнавалася кращою спеціалізованою пошуковою системою. З недавніх пор з’явилася можливість установити браузерную панель Scіrus. Це дозволить вам здійснювати пошук в Scіrus’е прямо із браузера, швидко перемещатся між результатам пошуку по різних запитах, подсвечивать на знайдених сторінках слова з пошукових запитів. Побачивши цікавий науковий сайт, ви можете натисканням однієї кнопки запропонувати занести його в індекс цієї пошукової системи.

 Google Scholar — пошукова система по науковій літературі. Включає статті великих наукових видавництв, архіви препринтів, публікації на сайтах університетів, наукових суспільств і інших наукових організацій. Шукає статті в тому числі й російською мовою. Що не маловажливо, розраховує індекс цитування публікацій і дозволяє знаходити статті, що містять посилання на ті, що вже знайдено.

 Science Research Portal — наукова пошукова система, що здійснює повнотекстовий пошук у журналах багатьох великих наукових видавництв, таких як Elsevіer, Hіghwіre, ІEEE, Nature, Taylor & Francіs і ін. Шукає статті й документи у відкритих наукових базах даних: Dіrectory of Open Access Journals, Lіbrary of Congress Onlіne Catalog, Scіence.gov і Scіentіfіc News.

 HighWire Press + Medline — велике сховище наукових журналів, що надають безкоштовний повнотекстовий доступ до своїх статей (968 журналів, 1.39 млн. статей). Дана пошукова система дозволяє здійснювати повнотекстовий пошук у цих журналах + пошук в Medlіne . Безкоштовні статті можна відразу скачати.

 DOAJ Directory of Open Access Journals — нова система пошуку інформації в наукових виданнях. Директорія журналів у відкритому доступі охоплює безкоштовні, повнотекстові, наукові рецензованих журнали по різних категоріях, на багатьох мовах. На даний момент загальна кількість журналів у DOAJ перевищує 2340 назв, але пошук на рівні статей (на серпень 2006 року) можливий тільки у 674 журналах. Перш ніж починати роботу в ресурсом, ознайомтесь з Керівництвом користувача DOAJ.

 Science Research Portal — пошук по журналах видавництва (наприклад, Іnternatіonal Journal of Bіfurcatіon and Chaos іn Applіed Scіence and Engіneerіng).

 BASE: Bielefeld Academic Search Engine — одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Оператором BASE є бібліотека університету Білефельд (Німеччина). BASE збирає, нормалізує та індекс дані серверів репозитаріїв за допомогою Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting (OAI-PMH). На додаток до метаданих OAI, BASE індексує вибрані веб-сайти і локальні дані бібліотек. Усе це разом можна шукати через один інтерфейс.

 OAIster — зведений каталог мільйонів записів, представляє відкритий доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting).

 ScientificCommons.org — платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу. Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку. ScientificCommons.org розроблений в рамках проекту в Інституті медіа та управління комунікаціями Університету Сент-Гален і підтримується ним.

 WorldWideScience.org — глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *