Покрокова інструкція вступу

Покроковий план вступу на програму erasmus mundus дає загальне уявлення про вимоги програми Еразмус Мундус. Пам’ятайте: чим раніше ви подасте заявку, тим більші ваші шанси на успіх. Тому не тягніть до останнього дня, а намагайтеся почати процедуру якомога раніше.

Крок Перший – Знайдіть свою програму Erasmus Mundus
Уважно вивчіть список всіх програм, пропонованих Erasmus Mundus (він доступний на офіційному сайті). Виберіть із списку кілька програм, що представляють для вас потенційний інтерес з точки зору вашої спеціальності. Остаточно вибрати ви можете не більше трьох програм.

Крок Другий – підготуйте документи для Erasmus Mundus
Ознайомтеся з докладним описом кожної обраної програми, відвідавши її сайт. Особливу увагу слід звернути на зміст програми (воно має відповідати вашим науковим інтересам і очікуванням) і на вимоги до вступників. У будь-якому випадку від вас буде потрібно:

 •  документ про базову вищу освіту (диплом бакалавра або спеціаліста);
 • знання як мінімум однієї іноземної мови, найчастіше англійської (якщо в рамках програми використовуються два або більше мов викладання, студентам зазвичай пропонується пройти інтенсивну мовну підготовку з другої іноземної мови вже після зарахування на програму);
 • дві-три рекомендації від викладачів вузу, в якому ви навчалися (найкраще представити рекомендації від декана факультету та наукового керівника дипломної роботи);
 • мотиваційний лист (есе). У ньому ви повинні коротко, але переконливо показати, що добре уявляєте собі профіль обраної програми і цей профіль відповідає вашій вихідної підготовки та професійним інтересам.

Крок третій – заповніть заявку онлайн для Erasmus Mundus
Знайдіть на сайті обраної програми бланк заявки (application form), список необхідних документів і крайній термін подачі заявки. Уважно заповніть заявку; відскануйте інші документи, щоб їх можна було відправити електронною поштою. Диплом про вищу освіту (разом з вкладишем) повинен бути переведений на англійську мову (або мова, на якому ведеться викладання в рамках програми) та нотаріально завірений. Апостиль ставити не потрібно (якщо не обумовлено інакше).

Примітка: якщо ви студент останнього курсу, то замість диплома (якого у вас поки немає) можна відправити довідку з університету про те, що ви отримаєте диплом не пізніше певної дати. При цьому остаточне рішення про зарахування на програму буде прийнято тільки після фактичного отримання приймальною комісією вашого диплома.
Крок четвертий – відправте паперові копії документів до приймальної комісії
Якщо відбіркова комісія, розглянувши вашу кандидатуру, вирішить, що ви гідні стипендії та зарахування на программу, вам надішлють повідомлення. Після цього необхідно відправити за вказаною адресою копії тих джументів, які ви раніше пересилали в електронному вигляді.
Крок п’ятий – подайте заяву на візу для Erasmus Mundus
   Отримавши офіційне повідомлення про присудження стипендії та зарахування на програму, необхідно звернутися в консульство тієї країни, в якій знаходиться вуз – координатор програми, і подати заяву на отримання візи. Необхідно мати на увазі, що процедура отримання візи може зайняти багато часу.

Рекомендується заздалегідь уточнювати візову інформацію.
Приблизний список документів для участі в Еразмус Мундус

 1. CV (резюме): координати, відомості про здобуту освіту, професійний досвід і т. д. Зазвичай вимоги до складання CV представлені на сайті програми Еразмус Мундус.
 2. Сертифікат про здачу міжнародного мовного тесту. Для більшості шукачів це будуть тести на знання англійської мови – британський IELTS чи американський TOEFL. Рівень володіння мовою, оцінюваний в балах, на різних програмах може трохи відрізнятися, але в середньому становить не нижче 6,0 бала по тесту IELTS і не нижче 213 балів з тесту TOEFL (в комп’ютерній версії). Який тест здавати легше? Якщо ви вчили традиційний British English, здавайте IELTS. Якщо American English – здавайте TOEFL. У будь-якому випадку, навіть якщо ви вважаєте, що у вас блискуче знання англійської мови, рекомендуємо записатися на курси з підготовки до здачі тестів: заняття на них не тільки допоможуть ліквідувати прогалини в знаннях, але і дозволять ознайомитися з форматом тесту і набити руку на виконанні тестових завдань. На сайті: http://www.ets.org/ можна скачати безкоштовну програму, що допомагає при підготовці до TOEFL.
 3. Есе, або мотиваційний лист. Цьому документу відбіркова комісія надає великого значення. Стандартний розмір есе – приблизно 500 слів. В есе слід підкреслити, що обрана програма цікавить вас в першу чергу з змістовної точки зору (відповідає сфері ваших професійних інтересів, дозволяє поглибити і розширити тему дипломної роботи, відкриває можливість досліджень з досліджуваної вами проблеми). Очевидно, що для цього ви повинні чітко уявляти собі, за якими напрямками і дисциплін ведеться викладання на програмі (див. п. 2).
 4. Транскрипт – перелік всіх навчальних курсів, прослуханих вами за час навчання в вашому ВУЗі, з оцінками і зазначенням кількості академічних годин. Список повинен бути переведений на іноземну мову і завірений нотаріально (або в деканаті вашого ВУЗу).
 5. Рекомендації від викладачів (див. п. 2).
 6. Копія диплому про вищу освіту, перекладена на іноземну мову та нотаріально завірена.
 7. Копія закордонного паспорта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *